Uçtan Uca Nesnelerin İnterneti 2020

Genel Açıklama

Uçtan Uca Nesnelerin İnterneti 2020

Dijital Etkinlik

Uçtan Uca Nesnelerin İnterneti 2020

Etkinliğe katılım için aşağıdaki linke tıklayınız...

Bugün ister makina ya da nesnelerden olsun, ister müşteri ya da tedarikçilerden olsun, sınırsız miktarda gerçek zamanlı veri üretiliyor. Bu verilerin anlık olarak sensörler ya da akıllı cihazlar yardımıyla toplanması ve aralarında veri alışverişi yapmaları İnternet of Things (IoT) ile olanaklı. İnternet of Things (IoT) ile artık internete bağlı cihazlar yerine internet aracılığıyla birbirine bağlı ve aynı zamanda akıllı cihazlar dönemindeyiz. Bu akıllı cihazlar birbirleriyle haberleşip bilgi alışverişinde bulunarak bugünden geleceğin bağlantılı ekonomisini oluşturmaya aday.

 IoT teknolojilerinin kullanım alanlarının öncelikli olarak takip ve izleme gerektiren tüm alanları kapsadığını söyleyebiliriz. Örneğin hem kurumsal hem bireysel olarak enerji kullanımımızı takip edip akıllı şebekeler uygulayarak güvenilir, verimli ve daha yeşil bir enerji aktarımı sağlayabiliriz. Kısacası bugün giyilebilir, enerji, akıllı evler, akıllı şehir ve çevre uygulamaları, güvenlik, lojistik, sağlık hizmetleri, üretim ve otomasyon, madencilik, askeri uygulamalar, tarım uygulamaları gibi birçok alanda IoT teknolojileriyle ilgili çeşitli çalışmalar yapılıyor.

Bu dijital etkinlikte IoT konusunu; veri yönetiminden analitiğine, robotik kullanımından yapay zeka ile birlikteliğine, bulut tabanından veri merkezi gereksinimine, güvenlik boyutundan üretim ve kullanımına kadar uçtan uca irdeyeleyeceğiz.