Ödeme Sistemleri 2020

Genel Açıklama

Ödeme Sistemleri 2020

Dijital Etkinlik

Ödeme Sistemleri 2020

Etkinliğe katılım için aşağıdaki linke tıklayınız...

Müşterinin dijital kanallarda daha fazla zaman geçirdiği günümüzde bankacılık hizmetlerinin bu noktalara taşınması, her an her yerden her koşulda hizmeti de mümkün kılıyor. Dijital dünya, her sektör gibi ödeme sistemlerinde de kuralları değiştiriyor. Büyüyen dijital verileri yapay zekadan da destek alarak analiz etmek, müşteri hizmetleri tarafında VR, AR gibi teknolojileri devreye almanın yanı sıra yepyeni dijital ödeme sistemleriyle müşterisini tanıştırmak bugün her finans kuruluşunun zorunlu işleri haline gelmiş durumda. Pazara yeni dahil olan finansal teknoloji şirketleri yeni teknolojilerden yararlanarak kullanıcısına anlık, kişiselleştirilmiş ve kolay hizmet vaadi sunuyor.

Mobil ödeme sistemleri, dijital alışveriş ekosistemleri kullanıcı deneyimini daha da kişiselleştiriyor ve iyileştiriyor. Dijital dünyanın yeni ödeme sistemlerinin yanı sıra dijital para da oluşan yeni kavramlar arasında. Bunlardan en popüler olanlarından Blockchain teknolojisi, dijital/sanal para birimi yerine de geçebilecek bir finansal işlem sistemi. Bitcoin ise kağıt paranın yerine geçecek olan bir dijital para birimi.

Ödeme sistemleri alanında tüm bu gelişmelere uyum sağlayıp dönüşmek yüksek dijital performansı ve dijital olgunluğu da beraberinde getiriyor.