Genel Açıklama

Sigortacılıkta Yeni Oyun Alanı 2020

Dijital Etkinlik

Sigortacılıkta Yeni Oyun Alanı 2020

Etkinliğe katılım için aşağıdaki linke tıklayınız...

Değişen ve gelişen modern dünyada teknolojiyi benimsemeyen ve iş süreçlerinde kullanmayan bir sektör neredeyse bulunmuyor. Bu sebeple ülkemizde de teknoloji artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Teknolojinin yoğun olarak kullanıldığı ve diğer birçok sektörüne de örnek olan alanlardan bir tanesi de sigortacılık.

Trafikten yangına, sağlıktan hayat sigortacılığına kadar tüm uygulamalarını yeni nesil teknolojiler ile destekleyen sigorta sektörünün uçtan uca attığı dijital adımları hemen hemen tüm kurum ve bireylere hitap ediyor. Müşterilerin artık diğer sektörler gibi sigorta sektörüne de kolayca erişim isteği sigorta şirketlerinin dijitalleşme çalışmalarında önemli bir etken.

Büyük veri, analitik, yapay zeka gibi uygulamalar, sigortacıların riskler ve müşteri isteklerini tahminlemeleri konusunda büyük önem taşıyor. 2020 yılı ile birlikte yaşadığımız Korona virüsü süreci, tüm kurumsal ve bireysel hayatı derinden etkilemeye devam ediyor. Bu etkileme sonucu oluşan “Yeni Normallerimiz”in sigortacılık sektörüne etkilerini “Sigortacılıkta Yeni Oyun Alanı” başlıklı Dijital Arena’da masaya yatıracağız.

Yorum Alanı

*Bu etkinlikte toplam 0 yorum bulunmakta.