Genel Açıklama

Iot Çözümleri

Dijital Etkinlik

Iot Çözümleri

Gerçek zamanlı olarak üretilen sınırsız verilerin anlık olarak sensörler ya da akıllı cihazlar yardımıyla toplanması ve aralarında veri alışverişi yapmaları İnternet of Things (IoT) ile olanaklı. İnternet of Things (IoT) ile artık internete bağlı cihazlar yerine internet aracılığıyla birbirine bağlı ve aynı zamanda akıllı cihazlar dönemindeyiz. Bu akıllı cihazlar birbirleriyle haberleşip bilgi alışverişinde bulunarak bugünden geleceğin bağlantılı ekonomisini oluşturmaya aday.

IoT teknolojilerinin kullanım alanlarının öncelikli olarak takip ve izleme gerektiren tüm alanları kapsadığını söyleyebiliriz. Bugün giyilebilir, enerji, akıllı evler, akıllı şehir ve çevre uygulamaları, güvenlik, lojistik, sağlık hizmetleri, üretim ve otomasyon, madencilik, askeri uygulamalar, tarım uygulamaları gibi birçok alanda IoT teknolojileriyle ilgili çeşitli çalışmalar yapılıyor.

Bu dijital etkinlikte IoT konusunu; veri yönetiminden analitiğine, yapay zeka ile birlikteliğinden bulut tabanına, güvenlik boyutundan üretim ve kullanımına kadar uçtan uca irdeyeleyeceğiz.

Yorum Alanı

*Bu etkinlikte toplam 0 yorum bulunmakta.