Genel Açıklama

Dijital İkiz Teknolojisi

Dijital Etkinlik

Dijital İkiz Teknolojisi

Fiziksel bir nesnenin dijital kopyasının hayatı nasıl kolaylaştıracağını, üretime ne destekler sağlayacağını hayal etmek zor değil.

Reel ortam test maliyetlerini ortadan kaldıran dijital ikiz teknolojisi, gerçek zamanlı similasyon olanakları, ekipman yıpranmasının engellenmesi, çalışma performanslarının artışı, üretim optimizasyonu ile işletme giderlerini düşmesi gibi pek çok avantaj sağlar.

Iot, yapay zeka, büyük veri ve bulut teknolojileri ile beraber hayata geçen ve devamlı geliştirilen dijital ikiz teknolojileri yakın gelecekte oldukça radikal ihtiyaç haline gelecek. Reelde hayata geçirilmesi yüksek maliyetli ya da riskli olan çalışmaların önce dijital ortamda analiz edilmesi ve testlerinin sağlanması bu teknoloji ile mümkün. Kurgusal gerçeklik olarak adlandırılan Metaverse konsepti dijital ikiz teknolojisinin en göze çarpan konularından birisi. Metaverse fiziksel dünyamıza alternatif olarak girmeye hazırlanıyor. Bu kavram internet gelişimdeki bir sonraki konsept olarak görülmekte. Sadece Facebook’un bile gelecek 10 yılda 1 milyar insana ulaşarak 100 milyarlarca dolar dijital ticaret yapacağı tahminler arasında.

Bu dijital etkinlikte; zamandan, maliyetten ve enerjiden ciddi tasarruf sağlayan dijital ikiz teknolojisi hakkında önemli paylaşımlar ve incelemeler yapılacaktır.

Yorum Alanı

*Bu etkinlikte toplam 0 yorum bulunmakta.