Genel Açıklama

Dijital Arena - Sayısal Dönüşüm ve Para 2020

Dijital Etkinlik

Dijital Arena - Sayısal Dönüşüm ve Para 2020

Etkinliğe katılım için aşağıdaki linke tıklayınız...

Son döneme kadar dijital bankacılık ve finans konularına yoğunlaşan sektör yapay zeka, makine öğrenmesi, doğal dil işleme ve bulut teknolojileriyle birlikte veri temelli akıllı ve otonom finansal hizmetler geliştirmeye ağırlık verdi. Temel amaç ise banka müşterileriyle etkileşime geçmek. Yapay zekanın daha kolay arayüzler sağlayarak, bankacılıkta müşteri deneyimini iyileştireceği, kolay veri analizi olanağı ve içgörü elde etmeyi sağladığı bir gerçek. Yanı sıra yakın gelecekte yapay zekanın bankacılıkta maliyetleri azaltmada, müşteri sadakatini sağlamada ve finansal hizmetlerde güvenliği artırmada önemli bir payı olacak.


Dijital dünya yeni finansal oyuncuları da yaratıyor. Geleneksel bankacılığın dışında müşterilerin yeni ürün ve finansal hizmet ihtiyaçlarını dijital ortamlar üzerinde çözen uygulamalar geliştiren FinTech şirketleri sektöre yenilikler getiriyor. Bugünlerde TechFİn adı verilen Amazon, eBay gibi dijital teknoloji şirketlerinin kendi finansal hizmetlerini oluşturdukları yapılar da sektörün bir başka yeni oyuncusu.


Diğer taraftan bankaların rolünün değişimine kadar gidecek bir süreci başlatan; fintech ve techfin’lerin de yararlandığı BlockChain teknolojisi tüm dünyada hızla yaygınlaşmaya başladı. BlockChain Teknolojisi, dijital/sanal para birimi yerine de geçebilecek bir finansal işlem sistemi. Tüm bu gelişmeler ışığında finans ve bankacılık yeni bir evrimleşme noktasına gelmiş durumda.


Dijital Arena etkinlik zincirinin “Sayısal Dönüşüm ve Para” temasındaki dijital etkinlikte aşağıdaki konu başlıklarına değineceğiz.


Yeni para birimleri ve blockchain

Yükselen değer, teknoloji finansı Techfin

Fintech entegrasyonu

FinTech mi, TechFin mi?

Analitik ekonomi, risk analizi ve dolandırıcılık (fround)

Yeni ekonomik değer, kitle fonlaması (Crowdfounding)

Bankacılıkta yapay zeka nereye gidecek

Yapay zeka yetenekli finansal kişisel asistanlar

Bankacılık ve hibrit bulut stratejisi

Mobil ve finans, mobil ödeme sistemleri

Entegre sosyal platform bankacılığı

Dijital ticaret ve finans verisi

Sosyal ağlar üzerinden para transferi

Yorum Alanı

*Bu etkinlikte toplam 0 yorum bulunmakta.