Genel Açıklama

Dijital Arena - Sağlıkta Dijital Devir 2020

Dijital Etkinlik

Dijital Arena - Sağlıkta Dijital Devir 2020

Etkinliğe katılım için aşağıdaki linke tıklayınız...

Teknoloji sağlık sektörünü hiç olmadığı kadar otomatize ediyor, kişiselleştiriyor, dijitalleştiriyor, mobil yapıyor ve akıllandırıyor. Aynı zamanda bilişim teknolojisindeki gelişmeler tıp, genetik, biyoteknoloji gibi alanlarda araştırmaların daha gelişmiş bir şekilde yapılmasına öncülük ediyor.

Dijital dönüşüm sürecinin insan sağlığı için de kullanıldığı bir geleceğe doğru ilerliyoruz. Örneğin giyilebilir teknoloji dediğimiz kişiselleştirilmiş ve gerçek zamanlı veri toplayan akıllı sağlık izleme sistemleri daha sağlıklı yaşam tarzlarının benimsenmesini teşvik ederken, aynı zamanda medikal araştırma için gerekli verinin toplanmasına da yardımcı oluyor. Medikal kayıtların dijital ortama taşınması ile birlikte çok daha detaylı ve karşılaştırmalı bir hasta analizinin yapılması mümkün hale geliyor. Yanı sıra mobil teknolojiler, evde hasta bakımını kolaylaştıran sağlık asistanları gibi uygulamalar sağlık alanına yeni bir ivme kazandırarak ‘hasta’dan ‘müşteri’ye geçişi kolaylaştıracak.

Yapay zeka ve robotik cerrahinin gelişimi sağlık alanında da çığır açacak teknolojiler arasında. Daha hassas ameliyatların kolayca yapılmasını ve iyileşme süresinin hızlanmasını sağlayan robotik cerrahi aynı zamanda cerrahların hastalarını uzaktan tedavi edebilmelerine imkân tanıyor. Hatta daha ileri adımda 3D biyobaskı sayesinde üç boyutlu organ üretimi yapılabilir hale gelecek.

Dijital Arena etkinlik zincirinin “Sağlıkta Dijital Devir” temasındaki dijital etkinlikte aşağıdaki konu başlıklarına değineceğiz.

Yapay embriyolar dönemine geçiş mi?

Bioetik tartışmalar

Birbiriyle yarışan sinir ağları

Veri biliminin geldiği son nokta, genetik falcılık

Sağlıkta izlenebilirlik ve ölçümleme

Önleyici sağlıkta dijital ve mobil teknolojiler

Erken teşhiste dijital ve mobil teknolojiler

Robot doktorlar ve cerrahlar

Sağlıkta giyilebilir teknolojilerde ileri adımlar

Kişisel dijital sağlık asistanları hayatı kolaylaştırıyor

3D organlarla yeni bir yaşam

Sağlıkta artırılmış ve sanal gerçeklik uygulamaları

Sağlık alanında veri yönetimi, büyük veri ve akıllı analitik, e-klinik

Yorum Alanı

*Bu etkinlikte toplam 0 yorum bulunmakta.