Genel Açıklama

Dijital Arena - Finans ve Sigortacılıkta Yeni Oyun Alanı 2020

Dijital Etkinlik

Dijital Arena -  Finans ve Sigortacılıkta Yeni Oyun Alanı 2020

Etkinliğe katılım için aşağıdaki linke tıklayınız...

Son döneme kadar dijital bankacılık ve finans konularına yoğunlaşan sektör yapay zeka, makine öğrenmesi, doğal dil işleme ve bulut teknolojileriyle birlikte veri temelli akıllı ve otonom finansal hizmetler geliştirmeye ağırlık verdi. Temel amaç ise banka müşterileriyle etkileşime geçmek. Yapay zekanın daha kolay arayüzler sağlayarak, bankacılıkta müşteri deneyimini iyileştireceği, kolay veri analizi olanağı ve içgörü elde etmeyi sağladığı bir gerçek. Yanı sıra yakın gelecekte yapay zekanın bankacılıkta maliyetleri azaltmada, müşteri sadakatini sağlamada ve finansal hizmetlerde güvenliği artırmada önemli bir payı olacak.

Dijital dünya yeni finansal oyuncuları da yaratıyor. Geleneksel bankacılığın dışında müşterilerin yeni ürün ve finansal hizmet ihtiyaçlarını dijital ortamlar üzerinde çözen uygulamalar geliştiren FinTech şirketleri sektöre yenilikler getiriyor. Bugünlerde TechFİn adı verilen Amazon, eBay gibi dijital teknoloji şirketlerinin kendi finansal hizmetlerini oluşturdukları yapılar da sektörün bir başka yeni oyuncusu.

Diğer taraftan bankaların rolünün değişimine kadar gidecek bir süreci başlatan; fintech ve techfin’lerin de yararlandığı BlockChain teknolojisi tüm dünyada hızla yaygınlaşmaya başladı. BlockChain Teknolojisi, dijital/sanal para birimi yerine de geçebilecek bir finansal işlem sistemi. Tüm bu gelişmeler ışığında finans ve bankacılık yeni bir evrimleşme noktasına gelmiş durumda. Bununla birlikte Sigortacılığın da yeni oyun alanı dijitalleşme ile geliyor.  Trafikten yangına, sağlıktan hayat sigortacılığına kadar tüm uygulamalarını yeni nesil teknolojiler ile destekleyen sigorta sektörünün uçtan uca attığı dijital adımları hemen hemen tüm kurum ve bireylere hitap ediyor. Müşterilerin artık diğer sektörler gibi sigorta sektörüne de kolayca erişim isteği sigorta şirketlerinin dijitalleşme çalışmalarında önemli bir etken.

Büyük veri, analitik, yapay zeka gibi uygulamalar, sigortacıların riskler ve müşteri isteklerini tahminlemeleri konusunda büyük önem taşıyor. 2020 yılı ile birlikte yaşadığımız Korona virüsü süreci, tüm kurumsal ve bireysel hayatı derinden etkilemeye devam ediyor. Bu etkileme sonucu oluşan “Yeni Normallerimiz”in sigortacılık sektörüne etkilerini Dijital Arena’da masaya yatıracağız.

Başlıca konular:

- Yeni para birimleri ve blockchain

- Yükselen değer, teknoloji finansı Techfin

- Fintech entegrasyonu, FinTech mi, TechFin mi?

- Analitik ekonomi, risk analizi ve dolandırıcılık (fround)

- Yeni ekonomik değer, kitle fonlaması (Crowdfounding)

- Bankacılık ve Sigortacılıkta yapay zeka nereye gidecek

- Yapay zeka yetenekli finansal kişisel asistanlar

- Bankacılık ve hibrit bulut stratejisi

- Mobil ve finans, mobil ödeme sistemleri

- Entegre sosyal platform bankacılığı

- Dijital ticaret ve finans verisi

- Sosyal ağlar üzerinden para transferi

- Insurtech

- Büyük veri analizi ile müşteride köklü değişiklikler

- Teknolojik dönüşümü iyi analiz ederek, mimariyi doğru kurgulamak

- Operasyonel verimlilik ve maliyet avantajı

- Inovasyon Odaklı ürünler

- Sigorta 4.0 – Agile ile yeni iş modelleri ile yeni kazanımlar

- Mobil ile müşteri odaklı çalışmalar

Yorum Alanı

*Bu etkinlikte toplam 0 yorum bulunmakta.